Niso Nedim MORHAYİM, Avukat/Arabulucu, Kurucu Ortak

     Niso-Morhayim-1

Niso Nedim Morhayim, Şişli Terakki Lisesi’nde okuduktan sonra İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Florida International University’de formasyon eğitimi gören Niso Nedim Morhayim, 1993 yılında avukatlık ruhsatını aldı. Fakülte yıllarından başlayarak, avukatlık stajı süresince devam ettiği ve takip eden ilk meslek yıllarında çalışmalarını sürdürdüğü, ticaret hukukunda önde gelen saygın hukuk bürosunda, avukatlık ve hukuk danışmanlığı alanında tecrübe kazandı. Akabinde kendi hukuk bürosunda avukatlık faaliyetini yürüttükten sonra, 1999 yılında Batı Ortak Avukatlık Bürosu’nda kurucu ortak olarak yerini aldı.

Çok iyi derecede İngilizce, iyi derecede İspanyolca bilen Niso Nedim Morhayim, uluslararası ticaret, haksız rekabet, sözleşmeler, havacılık hukuku, fikri ve sınai mülkiyet hukuku, internet hukuku alanlarında uzmanlaşmış olup, ayrıca marka ve patent vekilidir. Birçok dernek ve vakfın yönetim kurulunda görev alan Niso Nedim Morhayim, İstanbul Barosu Havacılık ve Uzay Hukuku Komisyonu üyesi, İstanbul Havacılık Kulübü geçmiş dönem Genel Sekreteridir. Mesleki ve sosyal alanda davet edildiği birçok değişik mecrada ve bunlar arasında Union Internationale des Avocats (UIA)’nın düzenlediği seminer ve konferanslarda konuşmacı olarak yer almaktadır.

Adalet Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş, Arabuluculuk Daire Başkanlığı nezdinde sicile kayıtlı arabulucu olan Niso Nedim Morhayim, dünyada kabul gören bu modern ihtilaf çözüm yöntemi (arabuluculuk – mediation) üzerinde çalışmalarını, özellikle yerel ve uluslararası ticari ihtilafların arabuluculuk ile çözümlenmesi yönünde profesyonel anlamda sürdürmektedir.

Eğitim:
İstanbul Üniversitesi
Florida International University
Baro kaydı: İstanbul Barosu, 18923
E-posta: nmorhayim@batilaw.com