Mert YAŞAR, LLM, Avukat, Danışman

Mert-Yasar
Mert Yaşar, Saint-Benoît Fransız Lisesi’nden mezun olduktan sonra Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi. Yüksek lisansını Galatasaray Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Özel Hukuk Programı’nda tamamladı. Galatasaray Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde özel hukuk alanında devam ettiği doktora eğitiminde,“Sürekli Edimli Sözleşmelerin Haklı Sebeple Feshi” konusunda tezini yazmaktadır.Mert Yaşar, 2001-2013 yılları arasında 12 yıl süre ile Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi Medeni Hukuk Anabilim Dalı’nda araştırma görevlisi olarak görev yaptı. 

Türk Patent Enstitüsü nezdinde marka ve patent vekili olan Mert Yaşar, avukatlık stajını Batı Ortak Avukatlık Bürosu’nda tamamladıktan sonra 2015 yılında İstanbul Barosu’nda avukatlık ruhsatını aldı.

Özellikle spor hukuku, borçlar hukuku, tüketici hukuku, kişiler hukuku, çocuk hukuku alanlarında çalışmalarını sürdürmektedir.

Mert Yaşar, akademik yaşamı boyunca birçok tebliğ sunmuş, akademik çalışmalar yapmış olup, hukuk dergilerinde yazıları yayınlanmıştır. Borçlar hukuku alanında hukuk bürolarına ve şirketlere eğitimler vermiştir. Uzun yıllar boyunca Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi bünyesinde Spor Hukuku Komisyonu ve Doping Mevzuat Araştırma Komisyonu üyesi olan Yaşar, Kadir Has Üniversitesi ve Beykent Üniversitesi’nin düzenlediği spor hukuku sertifika programlarında eğitmen olarak görev almış; spor hukuku alanında birçok sempozyum, çalıştay ve panelde tebliğle raporlar sunmuştur.

Mert Yaşar, Saint-Benoît Mezunlar Derneği, Galatasaray Üniversitesi Mezunlar Derneği üyesidir.

Mert Yaşar ileri derecede İngilizce ve Fransızca, orta düzeyde Almanca bilmektedir.

 

 

 
Eğitim: Galatasaray Üniversitesi         
Baro kaydı: İstanbul Barosu