Leon Aslan ASSEO, Avukat, İş Ortağı

Leon-Aslan-ASSEO
Leon Aslan Asseo, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olduktan sonra, 1987 yılında İstanbul Barosu’na kaydoldu. 1992 yılında Yale Üniversitesi’nde A.B.D. hukuku ve uluslararası ilişkiler seminer ve kurslarını tamamladı. Madrid Complutense Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde denklik diplomasını alarak 2007 yılında Madrid Barosu’na kaydoldu. Madrid Barosu vatandaşlık ve yabancılar hukuku sertifika programına katıldı. Israil Barosu sınavı sonrasında 2012 yılında kayıtlı avukat olarak Israil Barosu’na katıldı. Halen İstanbul, Madrid, Portekiz ve Israil barolarında kayıtlı avukat olarak meslek hayatına devam etmektedir.

Leon Aslan Asseo; Türkiye’de miras hukuku, gayrimenkul hukuku, medeni hukuk ve ceza hukuku, İspanya’da yabancılar hukuku, vatandaşlık hukuku ve deniz hukuku, İsrail’de yabancılar hukuku, medeni hukuk, gayrimenkul hukuku ve miras hukuku konularında uzmanlaşmış olup, ayrıca İsrail mahkemelerinde Türk hukuku ve İspanyol hukuku alanlarında bilirkişilik yapmaktadır. İsrail’de ve Portekiz’de lisanslı noterdir.

İspanyolca ve İbranice dillerinde yeminli tercüman olan Leon Aslan Asseo; Türkçe, İspanyolca ve İbranice dillerini anadili olarak, İngilizce, Fransızca, İtalyanca ve Portekizce dillerini ileri seviyede konuşmaktadır.

 

 

 

 

 

Eğitim: İstanbul Üniversitesi, Madrid Complutense Üniversitesi

Baro kaydı: İstanbul Barosu 15114, Madrid Barosu, İsrail Barosu

E-posta: aasseo@batilaw.com