Havacılık Hukuku

Havacılık Hukuku

BATI Ortak Avukatlık Bürosu, uçak satışı ve kiralama, tescil, sicilden silme ve haciz işlemleri dâhil olmak ancak bunlarla sınırlı kalmamak üzere, Havacılık Hukuku alanında hizmet sunan az sayıdaki hukuk bürosundan biri olmaktan gurur duymaktadır.  

Havacılık hukuku bölümümüzün yönetimini üstlenen, hava hukukunda sektörün önde gelen ismi Avukat Lale Selamoğlu Kaplan, 26 yıllık havacılık deneyimi ile çeşitli konularda hizmet sunabilmemize imkân sağlamıştır. Havayolları, havalimanları, yer hizmetleri şirketleri, lojistik ve taşıma şirketleri, akaryakıt firmaları ile acentelere, hukuki ihtiyaçlarına uygun hizmet sunulmakta, hava taşımacılığından kaynaklanan tüm ihtilaflarda hukuki hizmet sağlanmaktadır. İstanbul Barosu Hava ve Uzay Hukuku Komisyonu Başkan Yardımcısı görevini de yürüten Av.Lale Selamoğlu Kaplan liderliğindeki hava hukuku ekibimiz, havacılığın her alanında olduğu gibi rekabet hukuku, işbirlikleri ve havacılık şirketlerinin kuruluş ve işleyişi ile ilgili danışmanlık hizmeti de verebilmektedir.

Hukuk büromuz ortaklarından olup avukatlığının yanında PPL sahibi pilot ve yakın zamana kadar uçak sahibi olan Av.Niso Nedim Morhayim de, hâlihazırda İstanbul Barosu’nun Havacılık ve Uzay Hukuku Komisyonu’nda görev almaktadır. Böylece havacılıkta gerek operasyonel, gerekse hukuki çözümler sağlanabilmektedir.